Sistemlerin hızlı ve verimli çalışabilmesi için network kablolama yapısı büyük bir önem teşkil etmektedir. Data ve network altyapıları yeterli test ve plan yapılmadan oluşturulan kurulumlar, daha sonradan büyük problemler yaşayabilmektedir. Firmamız, data, yapısal kablolama ve sonlandırma sistemleri ve çözümleriyle firmalara uzun yıllar sorunsuz çalışacak sistemler sunmaktadır.

Kablolama kategorileri

Cat 5 kablolama – Kategori 5, 100Mbit/s Ethernet hızına kadar tüm yerel ağları destekleyen açık ve esnek bir alt yapı sağlar.
Cat 5e kablolama – Yerel ağlar (LAN) için 1000Mbit/s hızına kadar destek (Gigabit Ethernet) verir.
Cat 6 kablolama – Daha yüksek performanslı (250 Mhz) kablolama sistemleri sağlar. Şu anda 1 Gigabit´e kadar desteklemesine rağmen, gelecekte daha yüksek hızları destekleme potansiyeli vardır.
Cat 7 kablolama – Tamamen ´shielded´ yapıdadır ve 600MHz´i destekler. Cat 5/6´ya göre iki katından daha fazla bant genişliği sağlar, ancak çok daha pahalı ve hacimlidir.
Fiber Optik – Gigabit Ethernet ve 10 Gigabit Ethernet Backbone teknolojileri dâhil, yüksek hızlı fiber transmisyon sistemleri için uygundur. OM1, OM2, OM3 ve OS1 gibi ikinci jenerasyon fiberler kullanılır.